W sobotę 7.10.2023 będzie można korzystać z atrakcji GromFestu (organizowanych przez stowarzyszenie Grom w Żorach) oraz ze stałych atrakcji miasteczka.

Atrakcje GromFestu to np. gry RPG, gry planszowe, gra terenowa, panele, prelekcje, warsztaty itd.
Korzystanie z atrakcji GromFestu jest darmowe. Wystarczy przyjść!

Atrakcje miasteczka należą do stałej oferty parku; są to m.in. karuzele, strzelnice, kolejka, itd.
Aby skorzystać z atrakcji miasteczka, należy wykupić w kasie specjalną opaskę.

Dzięki wspaniałej lokalizacji łączymy klimat westernu, kultury Amerykańskiej, steampunku i XIX/XX w. z grami fabularnymi i fantastyką. Ale to nie wszystko – fani D&D i Star Wars też mają szansę znaleźć coś dla siebie.

Program godzinowy

Ponadto spodziewajcie się całej masy stałych atrakcji:

Gry RPG

GromFest to konwent o westernowym sznycie, więc i sesje RPG będą pełne piachu, pojedynków i widoków na bezkresną prerię. Podejdź do stolika, dołącz do drużyny i daj się wciągnąć w magię gier fabularnych! Zapisy na sesje tylko na miejscu.

Poniżej znajduje się lista sesji, które odbędą się w tym roku na GromFest:

Gry planszowe

Wstąp do GromFestowego Games Roomu!

Czekają tu na Was gry małe i duże, dla niewtajemniczonych, jak i starych wyjadaczy.
Mamy zarówno gry w westernowym klimacie – To jest Napad, Colt Express, Flick ’em Up!
… jak i w każdym innym – Munchkin, Ark Nova, Azul, Mosaic, Na Skrzydłach
… i wiele więcej

Nie znacie zasad? Nie ma problemu, nasza ekipa wytłumaczy reguły, a Wy będziecie mogli od razu wskoczyć do gry.

Nie zabraknie także turniejów z nagrodami! Planujemy turnieje „To jest napad!”, Mölkky (tylko w razie pogody), a także klasycznego Pokera. Szczegółowe informacje będziemy publikować wkrótce.

Gra terenowa

Wyrusz w niesamowitą podróż śladami legendarnego Indiana Jonesa – odnajdź zaginioną Arkę Przymierza, poszukaj świętego Graala, przemierz dzikie dżungle i zakurzone zakamarki Egiptu, zdobądź Kamień Sankary i stań twarzą w twarz z tajemniczą mocą Kryształowej Czaszki.

Ta pełna niebezpieczeństw podróż będzie wymagać od Ciebie odwagi, zdolności rozwiązywania zagadek, przejścia przez labirynty, odczytania pradawnych tekstów oraz pokonania własnych lęków. A przede wszystkim – wykażesz się sercem pełnym pasji i niezawodnym intelektem.

Gra będzie się składać z sześciu punktów rozstawionych w najróżniejszych lokacjach TwinPigs. Już samo ich odnalezienie i eksplorowanie zakamarków parku będzie ekscytujące!

Plener fotograficzny

Fotografów, modeli, larpowców, cosplayerów i twórców kostiumów zapraszamy na atrakcję specjalną: udostępnimy Wam wszystkie najciekawsze lokacje parku rozrywki TwinPigs, i damy przestrzeń, by stworzyć niezapomniane fotki.

  • Masz klimatyczny strój? Napisz do nas. Możesz liczyć na towarzystwo innych twórców i konkurs z nagrodami
  • Jesteś fotografem/fotografką? Napisz do nas. Możesz liczyć na zorganizowanie scenerii w miejscach niedostępnych dla zwykłych gości i na specjalne wsparcie organizatorów

Klimat strojów, do jakiego zachęcamy: western, Ameryka, steampunk, Indiana Jones, Westworld, Red Dead Redemption, XIX/XX wiek, kapelusze, rewolwery, Indianie, piraci, a nawet kosmiczny western, czy steampunkowe fantasy.

Więcej o TwinPigs możecie dowiedzieć się na stronie głównej miasteczka: https://twinpigs.zory.pl/

Udział w plenerze jest bezpłatny. W ramach konkursu przewidziane są nagrody dla twórców najlepszych stylizacji (niezależnie od tego, czy twórca wystąpi osobiście).